Menu
Your Cart

Batık Tırnak BakımıKişinin ayak sağlığını tehdit eden ve yaşam kalitesini düşüren batık tırnak sorunu evde uygulanacak yöntemlerle giderilemez. Fazla törpüleme ya da fazla kesim enfeksiyona sebep olabilir. Kızarıklık genellikle batığın ilk göstergesidir ve tırnak, tırnak yatağının içinden ete doğru ilerleyebilir. Bu sebeple bir uzmandan yardım almak en doğru yaklaşım olacaktır. Batık tırnak bakımı için gidilen pedikür salonlarında uygulanan yöntemler, geçici bir rahatlık sunsalar da büyük sorunlara yol açabilecek risk faktörlerini barındırmaktadırlar.

Kendiliğinden düzelmeyecek ve zamanla daha kötüye gidecek olan batık tırnak, önemli bir sorundur ve merkezlerinde ayak sağlığı uzmanları tarafından bakım yapılmalıdır.

3TO tel sistemi cerrahi girişime gerek kalmadan (tırnak çekimi işlemi uygulanmadan), tırnağın doğal büyüme süreci içerisinde batık sorununu gidermeye yarayan bir yöntemdir. Bu yöntemde titanyum tellerle tırnak askıya alınır ve tırnağın battığı yerle teması kesilerek uyguladığı baskı kaldırılır. Tırnak yatağı sağlıklı ve düzgün şekilde büyüyebilmek için şans bulur. Bu süreçte tel üzerinde oynamalar yapılarak ya da değiştirilerek tırnak büyümesi ve yatağın gelişimi kontrol altında tutulur.

3TO tel sistemi genel veya lokal anestezi gerektirmeden uygulanabilir. Tel tırnağın yapısına uyum gösterebilen yapıda olduğundan kişiye özel üretilmiş gibi uyum sağlar. Tırnak teli, tırnak üzerinde, tırnak batmasının tekrar oluşmasını engelleyecek etkiye sahiptir, uzun vadede tekrar batma yaşanma oranı düşüktür. Bu konuda, kişinin batığa sebep olan etkenlerden sakınması da önemli bir katkı sağlar. Bu etkenlere dikkat etmek, tırnak batması oluşumu ihtimalini azaltmanın yanı sıra tedavi sonrası nüks oranını da azaltır. Ayak sağlığı uzmanı tırnak batması tedavisinden sonra uyulması gereken kurallar ve yapılması gerekenlerle ilgili uyarılarda bulunacaktır.

3TO tel sistemi kıvrılma oluşmuş ve/veya ete hafifçe batma yaşanan tırnaklarda tırnak batmasını engellemek için tedbir amaçlı olarak da kullanılır.